Home › Cases
Cases

Resultaten waar we trots op zijn

Echte klanten, echte cijfers. Zo bouwen wij groei.

Van den Berg Installatietechniek

Installatiebranche. Website + Google Ads

-57%kosten per lead

Een verouderde site zonder metingen werd een complete leadmachine: snelle website, strakke Ads-structuur en conversietracking tot op zoekwoordniveau.

  • Nieuwe website live in 18 dagen
  • Kosten per lead van €14,80 naar €6,40
  • Elke aanvraag herleidbaar tot kanaal en zoekwoord
Case Van den Berg Installatietechniek door Webgilde
Google Ads + Website
Tandartspraktijk Lindentuin

Zorg & lokaal. Lokale SEO + reviews

+64%nieuwe patiënten

Onzichtbaar in Google Maps en de zoekresultaten. Met lokale SEO, gestructureerde behandelpagina's en een reviewproces staat de agenda nu consistent voller.

  • Top-3 in Google Maps voor 12 behandelingen
  • +64% nieuwe patiëntaanmeldingen in 4 maanden
  • Wekelijks nieuwe 5-sterrenreviews, volledig AVG-proof
Case Tandartspraktijk Lindentuin door Webgilde
Lokale SEO
Hoveniers Groenwerk

Dienstverlening. Website + AI-automatisering

9uper week bespaard

Offerte-aanvragen via mail, telefoon en WhatsApp gingen verloren. Een nieuwe site met AI-chatbot en geautomatiseerde opvolging vangt nu elke aanvraag.

  • AI-chatbot beantwoordt 80% van de vragen direct
  • Van aanvraag naar ingeplande afspraak in één flow
  • 9 uur per week aan handmatig werk bespaard
Case Hoveniers Groenwerk door Webgilde
Website + AI
Autobedrijf Sneep

Automotive. Google Ads + remarketing

+112%aanvragen

Apk's en onderhoud reden weg naar de concurrent. Met scherpe lokale campagnes en remarketing op bezoekers zit de werkplaats nu structureel vol.

  • +112% werkplaatsaanvragen in 90 dagen
  • Remarketing haalde 1 op 5 "verloren" bezoekers terug
  • Kosten per boeking gedaald van €11,20 naar €4,90
Case Autobedrijf Sneep door Webgilde
Google Ads
Bakkerij De Gouden Korst

Retail & food. Webshop + SEO

2,4×meer bestellingen

De winkel draaide op passanten. Een webshop met bestelmodule en vindbare productpagina's opende een compleet nieuw verkoopkanaal.

  • 2,4× meer online bestellingen in 5 maanden
  • Weekendpieken afgevlakt door vooraf bestellen
  • Lokale SEO: nummer 1 op "bakkerij" in de regio
Case Bakkerij De Gouden Korst door Webgilde
Webshop + SEO
Kapsalon Pure

Beauty & persoonlijk. Social ads + boekingssite

+71%boekingen

Lege stoelen op doordeweekse dagen. Gerichte Instagram- en Facebook-campagnes naar een boekingssite met direct reserveren vulde de gaten in de agenda.

  • +71% online boekingen in 3 maanden
  • Doordeweekse bezetting van 55% naar 84%
  • Nieuwe klanten komen voor 60% via social
Case Kapsalon Pure door Webgilde
Social Ads
Advocatenkantoor Van Loon & Partners

Zakelijke dienstverlening. SEO + content

3,2×organisch verkeer

Volledig afhankelijk van doorverwijzingen. Een contentstrategie rond rechtsgebieden met sterke landingspagina's maakte Google het belangrijkste acquisitiekanaal.

  • 3,2× meer organisch verkeer in 8 maanden
  • Pagina 1 voor 27 commerciële zoektermen
  • Aanvragen voor hogere-marge dossiers
Case Advocatenkantoor Van Loon & Partners door Webgilde
SEO + Content
Schildersbedrijf Van Tilburg

Bouw & renovatie. Website + Ads

6wkvooruit volgeboekt

Wisselende aanvraagstroom en te veel prijs-shoppers. Een nieuwe site met projectportfolio en campagnes op serieuze zoekers leverde een volle agenda op.

  • Agenda 6 weken vooruit volgeboekt
  • Aanvragen met gemiddeld 40% hogere opdrachtwaarde
  • Terugkerende zakelijke contracten via remarketing
Case Schildersbedrijf Van Tilburg door Webgilde
Website + Ads
Dierenkliniek Valkenhorst

Zorg & lokaal. Lokale SEO + call tracking

+58%telefoonaanvragen

Nieuwe dierenartsenpraktijken in de buurt pakten zichtbaarheid over. Met lokale SEO en call tracking weten ze nu precies welke zoektermen de telefoon laten overgaan.

  • +58% telefonische aanvragen in 6 maanden
  • Google Bedrijfsprofiel volledig geoptimaliseerd
  • Call tracking: elke euro advertentie is meetbaar
Case Dierenkliniek Valkenhorst door Webgilde
Lokale SEO
Webshop Puur Wonen

E-commerce. Google Shopping + CRO

4,1×ROAS

Veel verkeer, weinig omzet. Shopping-feed geoptimaliseerd, landingspagina's versneld en het afrekenproces gestroomlijnd.

  • ROAS van 1,8 naar 4,1 in 5 maanden
  • Conversieratio van 1,1% naar 2,9%
  • Winkelwagenwaarde +22% door slimme bundels
Case Webshop Puur Wonen door Webgilde
Shopping + CRO
Fysiotherapie Vitaal

Zorg & lokaal. Leadgeneratie + CRO

+38%intakeaanvragen

De praktijk draaide op doorverwijzingen van huisartsen. Een landingspagina-funnel met online intakeformulier en gerichte campagnes op behandelingen leverde een voorspelbare stroom nieuwe patiënten.

  • +38% intakeaanvragen in 4 maanden
  • Conversieratio landingspagina van 1,9% naar 4,6%
  • Afspraken rechtstreeks in het praktijksysteem
Case Fysiotherapie Vitaal door Webgilde
Leads + CRO
Bouwgroothandel Van der Meer

Groothandel & B2B. Klantportal op maat

70%orders self-service

Bestellingen liepen via telefoon, mail en fax. Een klantportal met klantspecifieke prijzen, live voorraad en nabestellen maakte het merendeel van de orders volledig self-service.

  • 70% van orders via de portal binnen 6 maanden
  • Koppeling met bestaand ERP en voorraadsysteem
  • Facturen direct geboekt in Exact
Case Bouwgroothandel Van der Meer door Webgilde
Maatwerk portal
TalentMatch Recruitment

Recruitment & dienstverlening. Volledige meetbaarheid

-35%kosten per sollicitant

Drie losse tools, geen eenduidig cijfer. GA4, call tracking en één dashboard maakten elke sollicitatie herleidbaar tot kanaal en campagne.

  • Wervingskosten per sollicitant -35%
  • Elke sollicitatie herleidbaar tot kanaal
  • Wekelijks automatisch rapport naar de partners
Case TalentMatch Recruitment door Webgilde
GA4 + Dashboards
Verhuisbedrijf Van Eck

Verhuisbranche. Website + lokale campagnes

+81%verhuisaanvragen

Volle agenda via marktplaatsen met provisie. Een snelle website met offerte-flow, Google Ads op verhuisintentie en lokale SEO maakte directe aanvragen de hoofdbuis.

  • Offerte-aanvraag in 3 stappen, geen telefoon nodig
  • +81% directe aanvragen in 4 maanden
  • Top-3 in Google Maps in 5 regiosteden
Case Verhuisbedrijf Van Eck door Webgilde
Ads + Website + SEO
Elektrobedrijf Spanjers

Installatietechniek. Teamleader CRM-implementatie

8uper week bespaard

Offertes, planning en facturen in drie losse systemen. Eén CRM-implementatie koppelde alles: van eerste telefoontje tot betaalde factuur.

  • Offerte uit de deur binnen 10 minuten na meting
  • Planning gekoppeld aan werkbonnen en materiaal
  • 8 uur per week administratie bespaard
Case Elektrobedrijf Spanjers door Webgilde
CRM-implementatie
Garage Westbroek

Automotive. Voice AI op de werkplaatslijn

+31%boekingen

De balie miste een derde van de telefoontjes tijdens piekuren. Een voice-agent plant nu elke apk en werkplaatsafspraak direct in, dag en nacht bereikbaar.

  • Elke oproep beantwoord, ook buiten openingstijden
  • Afspraken direct in het planningsysteem
  • +31% werkplaatsboekingen in 3 maanden
Case Garage Westbroek door Webgilde
Voice AI
Webshop Botanique

E-commerce. E-mailmarketing + retentie

+65%herhaalaankopen

Eenmalige kopers kwamen nooit terug. Een e-mailflow met verzorgingstips, aanbiedingen en herinneringen maakte eenmalige kopers vaste klanten.

  • 28% van de omzet komt nu uit e-mail
  • Herhaalaankopen +65% in 6 maanden
  • Verlaten winkelwagens: 1 op 5 teruggehaald
Case Webshop Botanique door Webgilde
E-mail + retentie
Softwarebedrijf NovaFlow

SaaS & B2B. Digital PR + linkbuilding

4,1×demo-aanvragen

Sterk product, onzichtbaar domein. Digitale PR en strategische linkbuilding groeiden de autoriteit van onzichtbaar naar vaste plek in de topresultaten.

  • Domeinautoriteit verdubbeld in 9 maanden
  • Vermeldingen in vakmedia en landelijke pers
  • 4,1× meer demo-aanvragen uit organisch verkeer
Case Softwarebedrijf NovaFlow door Webgilde
Linkbuilding + PR
Meubelcentrum Berends

Retail & meubels. Bol.com + marketplace ads

+38%omzet

Alleen de winkelstraat leverde te weinig omzet. Verkoop via bol.com met geoptimaliseerde marketplace-advertenties opende een tweede omzetpijler.

  • Binnen 90 dagen winstgevend op bol.com
  • Productfeed automatisch gesynchroniseerd
  • +38% totale omzet zonder extra personeel
Case Meubelcentrum Berends door Webgilde
Marketplace Ads
Zorggroep Morgenzon

Zorg & werving. Recruitmentcampagnes

-66%kosten per hire

Chronische personeelstekorten en dure uitzendkosten. Wervingscampagnes op social met echte verhalen van medewerkers vulden de vacatures zelfstandig.

  • 34 gekwalificeerde sollicitanten in 8 weken
  • Kosten per hire van €2.800 naar €950
  • Nauwelijks meer afhankelijk van uitzendbureaus
Case Zorggroep Morgenzon door Webgilde
Wervingscampagnes
Accountantskantoor Vermeer

Zakelijke dienstverlening. GEO / AI-search

+52%organisch verkeer

Concurrenten stonden in AI-antwoorden, zij niet. GEO-optimalisatie maakte het kantoor zichtbaar in ChatGPT, Copilot en Google AI Overviews.

  • Genoemd in AI-antwoorden voor 15+ zoekvragen
  • +52% organisch verkeer in 7 maanden
  • Eerste klanten die expliciet "via ChatGPT" kwamen
Case Accountantskantoor Vermeer door Webgilde
GEO / AI-search
Zonnewerk Installaties

Duurzaam & installatie. Pipedrive + sales-automatisering

+50%meer opdrachten uit dezelfde leads

Advertentieleads verdwenen in een Excel-lijst. Pipedrive-implementatie met automatische opvolging maakte van elke lead een begeleid traject.

  • Elke lead binnen 5 minuten automatisch opgevolgd
  • Pipeline van eerste klik tot getekend contract
  • Opdracht-waardering van 18% naar 27%
Case Zonnewerk Installaties door Webgilde
Pipedrive + sales-auto
ICT-partner Merwede

B2B & ICT. LinkedIn Ads + account-based selling

9kwaliteitsgesprekken per maand

Koude acquisitie leverde gesprekken met de verkeerde bedrijven. Gerichte LinkedIn-campagnes op beslissers vulden de agenda met de juiste tafels.

  • 9 offerte-gesprekken per maand uit LinkedIn
  • Alleen beslissers bij doelbedrijven bereikt
  • Kosten per gesprek 41% onder het Google Ads-niveau
Case ICT-partner Merwede door Webgilde
LinkedIn Ads + ABM
Woonwinkel Hartman

Woonretail. Redesign + SEO-migratie zonder verlies

0posities verloren bij migratie

Een verouderde site op slot: elke wijziging was een risico. Redesign met zorgvuldige SEO-migratie: rankings behouden, snelheid en conversie omhoog.

  • Alle 1.200 URL's netjes omgeleid, nul posities verloren
  • Laadtijd van 4,8 naar 0,9 seconde
  • +44% organisch verkeer na 5 maanden
Case Woonwinkel Hartman door Webgilde
Redesign + SEO-migratie
Webshop Fietsplein

E-commerce. AI-chatbot voor klantenservice en verkoop

62%vragen automatisch opgelost

Dezelfde 200 vragen per week over maten, voorraad en levertijd. Een AI-chatbot beantwoordt ze direct en stuurt kopers naar het juiste product.

  • 62% van de vragen opgelost zonder medewerker
  • +18% conversie op sessies met chat
  • 24/7 bereikbaar, ook in het weekend
Case Webshop Fietsplein door Webgilde
AI-chatbot
Keukenstudio Kooij

Interieur & showroom. YouTube + videocontent

+73%showroomafspraken

Showroombezoeken liepen terug. Videocontent van echte keukenplaatsingen plus YouTube-campagnes brachten de showroom weer in beeld.

  • Keukenfilms met 68% volledige kijkduur
  • +73% showroomafspraken in een half jaar
  • Herhaal-exposure via remarketing op YouTube
Case Keukenstudio Kooij door Webgilde
YouTube + video
Assurantiekantoor Hendriks & Zn

Financiële dienstverlening. Server-side tagging + consent

-35%meetverlies weggehaald

Na de cookie-wetgeving miste de meting 40% van de conversies. Server-side tagging met correcte consent maakte cijfers weer compleet en betrouwbaar.

  • Meetverlies terug van 40% naar onder de 5%
  • Volledig AVG-proof: niets zonder toestemming
  • Campagnes sturen weer op echte data
Case Assurantiekantoor Hendriks & Zn door Webgilde
GTM + server-side
TailorLab

Ons eigen SaaS-platform. Gebouwd door Webgilde

100%in-house gebouwd

Maatwerk is wat wij zelf ook doen: TailorLab is ons eigen software-platform, volledig ontworpen en ontwikkeld in-house. Wij adviseren niet wat wij niet zelf kunnen bouwen.

  • Compleet SaaS-platform: van concept tot productie
  • Eigen architectuur, eigen codebase, eigen merk
  • Bewijs dat maatwerk betaalbaar én schaalbaar is
Binnenkort meer

Uw bedrijf kan de volgende zijn

Elke case hierboven begon met een gratis groeiscan.

Word onze volgende case →

Klaar om online te groeien?

Ontdek in een gratis gesprek waar uw grootste online kansen liggen. Geen verplichtingen, wel een concreet plan.

Plan gratis groeiscan
Plan gratis groeiscan